Lahkunud on Andres Valgerist

Eesti erinevate vanatehnikaklubide avalikud teated
Vasta
Sõnum
Autor
ylo
VVK liige
Postitusi: 16
Liitunud: 12 September P, 2010 00:00

Lahkunud on Andres Valgerist

#1 Postitus Postitas ylo »

Jaaniööl lahkus meie hulgast klubi üks toekam tugisammas ja tulihingeline
vanatehnika huviline, Andres Valgerist.
Avaldame kaastunnet lahkunu abikaasale ja kõigile
omastele,sõpradele,tuttavatele.

Eesti Vanatehnika Klubi
Autorestauraator
VVK liige
Postitusi: 3026
Liitunud: 01 Märts L, 2008 00:00
Asukoht: Tallinn, Merivälja
Kontakt:

Re: Lahkunud on Andres Valgerist

#2 Postitus Postitas Autorestauraator »

Andres Valgerist
15.12.1949 – 24.06.2021


Eesti Vanatehnika Klubi on kaotanud ühe klubi pühendunud liikme ja tõsise vanatehnikasõbra. Kõigile ootamatult tuli teade Sinu lahkumisest!

Pilt

See pilt on tehtud 2012. aasta suvel Tartus, kus surun Sinu kätt klubiga liitumise puhul.
Andres on sündinud Karksi-Nuias, sealt algas koolitee. Lapseiga lõppes Tartus, sealt jätkusid õpingud Eesti Põllumajanduse Akadeemias. Erialaks oli põllumajanduse mehhaniseerimine.

Peale kõrgkooli lõpetamist algas töömehe-tee põllumajanduses. Noore mehe teotahe paistis ilmselt silma, 26-aastaselt sai Andresest Koosa sovhoosi direktor, seda kaheksaks aastaks.
Seejärel viis elutee tagasi Tartusse. Pikemat aega on ta seotud Tartu EPT-ga. Temast sai selle viimane juhataja, edasi tuli EPT erastamine.

Andrese oli laialdaste huvidega. Ta oli Tartu Akadeemilise Tenniseklubi liige, samuti kuulus ta Tartu Toome Rotary Klubisse.
Suur armastus oli vanatehnika, vanad autod. Eesti Vanatehnika Klubis kuulus Andres nende meeste hulka, keda kuulati, kellega arvestati. Head organisaatoriomadused paistsid silma ka siin. Andres oli mitmete vanatehnikasõitude korraldaja, eestvedaja.
Minule jääb ta meelde kui tasakaalukas, oma arvamust omav ja põhjalik inimene. See põhjalikkus on tänagi nähtav tema mitmete vanasõidukite juures. Tundub, et tema „suureks armastuseks“ vana-autode maailmas oli Cadillac.

Pilt

See pilt on tehtud Kindral Laidoneri memoriaalil 2013. aasta suvel Saaremaal, Kuressaare lossihoovil. Autoks on 1956. aasta Cadillac Series 62. Andresel oli veel teinegi Cadillac, pisut „noorem“ Fleetwood.
Mõlemad autod osalesid 2016. aasta Ida-Virumaa KLM-il, ühes autos Andres ja Tanja, teises nende tütar Evelin oma perega. Andres oli selle sõidu korraldaja ja sellest on ka lühike video: https://www.youtube.com/watch?v=vVSAKpXyVdE&t=18s

Viimastel aastatel tekkis Andresel huvi teisegi luksasautode margi, Rolls-Royce vastu. Garaažis seisab 1964. aasta Rolls-Royce Siver Cloud III.

Andrest jäävad leinama abikaasa Tanja, tütar Evelin, poeg Allan ning kuus lapselast.
Minu mälestustesse jääd Sa sõbraliku ja asjaliku klubikaaslasena, puhka rahus!

Andres Valgeristi ärasaatmine on reedel, 2. juulil 2021 Tartu Peetri kirikust kell 13.
Leppisime kokku, et EVK liikmed teatavad oma osavõtust Ülo Kirstule ylo.kirst@gmail.com esmaspäeva õhtuks, tema annab info edsi Allanile.
Terv. Märt Aarne
autorestauraator@gmail.com
Homepage: Autorestauraator
Vasta

Mine “Klubide teated”