Vanatehnika registrist

Nimekiri Eestis leiduvast vanatehnikast
Vasta
Sõnum
Autor
Autorestauraator
VVK liige
Postitusi: 3026
Liitunud: 01 Märts L, 2008 00:00
Asukoht: Tallinn, Merivälja
Kontakt:

Vanatehnika registrist

#1 Postitus Postitas Autorestauraator »

Vanatehnika registrist

Registri eesmärk
on anda avalikku infot Eestis olevate vanade jalgrataste, mopeedide, mootorrataste, sõiduautode, veoautode, busside ja traktorite kohta, mida kasutatakse vana- või hobisõidukina. Sellise registri kaudu oleks lihtne leida kontakti “mõne kaaskannatajaga”, kes just sellist sõidukit omab, nagu sinul.
Tegemist ei ole mingi ametliku, üleriigilise vanatehnikaregistriga, vaid Virtuaalse Vanatehnikaklubi initsiatiiviga. Lahku kirjutatud Vanatehnika ja register tähendab seda, et seda registrit peab www.vanatehnika.ee . Huvi olemasolu korral võiks see aga tulevikus millekski suuremaks muutuda.

Registripidaja on MTÜ Virtuaalne Vanatehnikaklubi. Klubi leiab oma liikmeskonnast ühe inimese, kes jääb nö. registripidajaks. Esialgne kokkulepe on olemas Vallo Külviga. Soovist registriga liituda kirjuta: vanatehnikaregister@vanatehnika.ee

Milliseid vanasõidukeid me registrisse kanname? Uurisin rootslaste 2006. aastal välja antud registrit. Kindlasti on seal sõidukeid, mis on valmistatud aastal 1986. St., et kahekümneaastased.
Kuulen juba nurinat, et nii noori sõidukeid küll kirja ei pane! Lubage natuke arutleda! Milleks näiteks minul sellist registrit vaja on? Minul on seda vaja mitmel puhul: kui ise taastan analoogilist sõidukit, oleks hea kolleegiga konsulteerida, nõu küsida; vaadata, kuidas korras sõiduk välja näeb; leida potentsiaalne osavõtja vanatehnikasõidust; neid põhjusi võib veelgi olla.
Minu arvates peaks registripidaja lähtuma registrisse kandmisel kahest aspektist: esiteks, sõiduk on enam-vähem korras, või teiseks, seda tõesti taastatakse. Mingeid väga rangeid reegleid kehtestada ei ole minu arvates mõtet. Tuleb lähtuda registripidaja paremast arusaamisest! Ja veel, uurisin rootslaste registrit ja torkasid silma ka mõned erandid. Arvan, et meilgi võiksid erandid olla lubatud. Tähtis on, et tegu oleks hobisõidukiga ja tulevase vanasõidukiga!
Soomlastel on selline raamatu kujul trükitud register just ilmunud.

NB! Registrisse kantakse vana- või hobisõiduk ainult omaniku soovi korral. Ilma omaniku nõusolekuta on igasuguste sõiduki või omaniku andmete avalikustamine keelatud!

Iseseisvalt keegi sissekandeid teha ei saa. Seda teeb ainult registripidaja (-pidajad).
Kõik kommentaarid, ettepanekud, õiendamised jne. palun teha uude teemasse "Vaba teema" alajaotuses.

Mida registrisse kanda?
Esialgu võiks alustada kõige lihtsamast. Edaspidi võib, kui soovi on, seda registrit töödelda, teha otsingu vms.
Ma arvan, et kõige loogilisem oleks teha register omaniku nime järgi, tähestiku järjekorras. Olgugi, et Eestis kirjutatakse tavaliselt Eesnimi Perekonnanimi, oleks loogiline registris teha vastupidi:

Perekonnanimi Eesnimi. Kuna osa inimesi oma pärisnime ei julge avaldada, võiks pärisnimele järgneda "veebinimi". Kui pärisnime ei avalda, jääb ainult veebinimi.
Edasi e-aadress; kes soovib, ka pärisaadress nii täpselt, kui keegi soovib. Soovi korral ka tel. nr.
Sellele peaks järgnema: mark, mudel, vl. aasta. Soovi korral registreerimisnumber.
Pakuksin võimaluse ka veebiaadressi avaldamiseks, kust oleks näha sõiduki pilt või projektilehekülg.


Näiteks:
Aarne Märt, Autorestauraator, autorestauraator@gmail.com Tallinn, Merivälja, +37256642632
BMW 321, 1948, 907 AJX, autoregistris, taastamisel, PILT
I¸ 350, 1949, ei ole registris, taastamisel

Soovist Vanatehnika registriga liituda kirjuta: vanatehnikaregister@vanatehnika.ee
Terv. Märt Aarne
autorestauraator@gmail.com
Homepage: Autorestauraator
Vasta

Mine “Vanatehnika register”