Varuosade otsingul

Sõnum
Autor
alopex
VVK liige
Postitusi: 488
Liitunud: 11 Märts T, 2008 00:00
Asukoht: Viljandi

#11 Postitus Postitas alopex »

Varuosade otsinguga juurde saadud ühed väsind tagatiivad,tagasilla korpus, tagumine aken, tuhatoos,
tagumine suunatuli, õhupuhasti, tagasilla kinnituskolmnurk ja 8-9 "võlli" , mille peal siis autokere "kiigub".

Pilt
Viimati muutis alopex, 29 Jaanuar P, 2023 16:37, muudetud 1 kord kokku.
Jaak Alesma (alopex)
projekt BMW-340

alopex
VVK liige
Postitusi: 488
Liitunud: 11 Märts T, 2008 00:00
Asukoht: Viljandi

Re: Varuosade otsingul

#12 Postitus Postitas alopex »

Täna sain paki Saaremaalt ja pakis olid BMW-340 esitulede kopsikud, mis asuvad siis poritiibade küljes.
Need kopsikud valmistas Leevi Naagel ja tema käest oskasin seda küsida sellepärast, et sirvides kodulehte
http://veterantehnika.ee/ hakkas mulle silma pilt, kus ta valmistab selliseid kopsikuid BMW -327-le.
Ilmselge näide, et tuleb suhelda, küsida ja on võimalik leida kodumaiseid lahendusi. Neid kopsikuid oli mul hädasti
vaja, sest minu autolt olid need eemaldatud eelnevate remontide käigus ning mul polnud isegi mingeid jäänuseid.

Pilt

Siin üks pilt kopsikute valmimise tööprotsessist.

Pilt
Viimati muutis alopex, 29 Jaanuar P, 2023 16:42, muudetud 2 korda kokku.
Jaak Alesma (alopex)
projekt BMW-340

alopex
VVK liige
Postitusi: 488
Liitunud: 11 Märts T, 2008 00:00
Asukoht: Viljandi

Re: Varuosade otsingul

#13 Postitus Postitas alopex »

Nii need jupid koju tulevad, 4 ust, tagasilla korpus, poolteljed, tagumine amort, paar jagajat, tuhatoos ja tagatule korpused.

Pilt
Viimati muutis alopex, 26 Detsember E, 2022 10:56, muudetud 1 kord kokku.
Jaak Alesma (alopex)
projekt BMW-340

alopex
VVK liige
Postitusi: 488
Liitunud: 11 Märts T, 2008 00:00
Asukoht: Viljandi

Re: Varuosade otsingul

#14 Postitus Postitas alopex »

Täna jõudsid saksast kohale mõned lülitid.

Pilt
Viimati muutis alopex, 26 Detsember E, 2022 10:58, muudetud 1 kord kokku.
Jaak Alesma (alopex)
projekt BMW-340

alopex
VVK liige
Postitusi: 488
Liitunud: 11 Märts T, 2008 00:00
Asukoht: Viljandi

Re: Varuosade otsingul

#15 Postitus Postitas alopex »

Kuldses Börsis oli päris pikalt üleval pakiruumi luuk. Otsustasin selle endale varuosaks tuua. Las seisab
garaaži peal, ega ta leiba küsi :-) Roosteuss on saand teda parasjagu närida, aga luuk suht originaalis.

Pilt

Pilt

Pilt
Jaak Alesma (alopex)
projekt BMW-340

alopex
VVK liige
Postitusi: 488
Liitunud: 11 Märts T, 2008 00:00
Asukoht: Viljandi

Re: Varuosade otsingul

#16 Postitus Postitas alopex »

Auto lammutamise ajal sai maha võetud ka kogu elektrijuhtmestik. Seda oli muidugi aastatega ka
modifitseeritud. Ilmselgelt oli vaja uusi juhtmeid. Viimane aasta olen selle mõttega pidevalt
tegelenud: Kas osta valmis komplekt (Saksas on müüa) või hakata ise juhtmeid vedama.
Valisin esimese varjandi :-) Loodetavasti oli see õige otsus.
Hind 625€ + saatekulu.

Pilt
Jaak Alesma (alopex)
projekt BMW-340

alopex
VVK liige
Postitusi: 488
Liitunud: 11 Märts T, 2008 00:00
Asukoht: Viljandi

Re: Varuosade otsingul

#17 Postitus Postitas alopex »

Täna külastasin seda kodulehte , kus ma hiljuti oma projekti tarbeks juhtmed ostsin.
https://www.moped-werner.de/EMW-340
Juhtmete ikooni juures punaselt kiri "Välja müüdud". Hetkel olen veendunud, et tegin ostu õigel ajal ära.
NB! Juhtmete vedamiseni läheb veel aega. Mõned kuud kindlasti, kui mitte rohkem :-)

Pilt
Jaak Alesma (alopex)
projekt BMW-340

alopex
VVK liige
Postitusi: 488
Liitunud: 11 Märts T, 2008 00:00
Asukoht: Viljandi

Re: Varuosade otsingul

#18 Postitus Postitas alopex »

Siiani pole mul olnud originaal BMW 340 kasutaja käsiraamatut. Nende hinnaklass tavaliselt
seal 200€ kandis. Nüüd õnnestus e-bayst vägagi mõistliku hinnaga raamat saada. See on
mõeldud küll EMW 340-2 omanikele, aga sai siiski ära ostetud. BMW-340 originaalkäsiraamatuid
liigub vähe ja hind ka midagi muud. BMW-st sai EMW aastal 1952. Minu auto tootmisaasta on 1950.

Pilt

Pilt

Pilt
Jaak Alesma (alopex)
projekt BMW-340

alopex
VVK liige
Postitusi: 488
Liitunud: 11 Märts T, 2008 00:00
Asukoht: Viljandi

Re: Varuosade otsingul

#19 Postitus Postitas alopex »

Suvel õnnestus osta vedrupakile (nr.2) ja käändmikele (nr.1) katted. Nagu joonisel näha, siis mingi
aimu saab millised need välja näevad, aga ise tegemiseni veel õnneks polnud jõudnud.

Pilt

Need katted on originaalid ja kasutamata. Ühel oli isegi nöör kaasas. Materjal selline natuke paksem
"kummine present". See kate peab siis hoidma pori sattumisest esisilla talasse.

Pilt

Käändmike katteid oli kolm, aga vaja on nelja. Materjal olulisemalt õhem ja sellest väikesest
august peaks määrdenippel välja ulatuma, et käändmiku määrida. Materjal selline "vakstu"
moodi.

Pilt

Pilt

Kaasas oli veel bensiinipaagi täitetoru ümbritsev kate. See materjal oli siis eelmisest natuke
paksem ja tegemist kunstnahaga.

Pilt
Jaak Alesma (alopex)
projekt BMW-340

Vasta

Mine “BMW-340 (1950) [alopex]”