Vaata vastamata postitusi | Vaata aktiivseid teemasid Tänane kuupäev 18 Oktoober Neljapäev, 2018 21:45

Vasta teemale  [ 3 postitust ] 
 Esilaternatest 
Autor Sõnum
Uus kasutaja
Uus kasutaja

Sellel mudelil olid lisaks suurtele tuledele poritiiva sisse uputatud ka udutuled.Mõtlesin pikalt kas hakkan neid taastama või mitte,sest juba aasta uuemal mudelil neid laternaid polnudki.Lisaks kõigele,umbes 25 aastat tagasi,viskasin mõlemad kopsikud prügikasti. Mõtlesin,et neid ma küll ei hakka sinna tiiva sisse aretama. Õnneks võtsin ühe siiski prügikastist tagasi,et jätan mälestuseks.

Pilt mälestusest

Pilt

Kopsiku valmistamiseks meetodeid ilmselt mitmeid kuid mulle tundus kõige põnevam valmistada stants klaasplastist.Polnud kunagi seda varianti kasutanud.

Pilt

See variant töötab edukalt.Arvasin ka kohe,et ühe korraga vaevalt õnnestub välja lükata. Selleks peaks valmistama hulga täiuslikuma standsi. Ei hullu,tegin siis tükkidest.

Pilt

Punktisin valmistatud tükid vormi peal kokku.

Pilt

Pilt

Siis tigiga kokku.

Pilt

Valmis

Pilt

Pilt

Paigas

Pilt

Pilt

Kuigi viimaste piltide juurde kirjutasin,et paigas,häiris mind liitekoht tulekopsiku ja poritiiva vahel,sest see jääb näha.
Kui üleni kinni keevitada jääb paratamatult liite koht selline ebamäärane, mida on näha ülemistel tulekopsikutel ja mida on väga raske pärast ilusaks pahteldada. Otsustasin tinatamise kasuks.

Pilt

27 Detsember Kolmapäev, 2017 02:37
Profiil Veebileht
Uus kasutaja
Uus kasutaja

Kui tiiva sisse vastavad kohad tehtud tuleb need ka millegiga täita.Originaalis käivad sinna Firma Hesse tuled.
Interneti avarustest õnnestus leida üks selline tuli. Ei tea kas teise ka kunagi kõrvale leian. Võru pealt 148mm.

Pilt

Pilt

Pilt

10 Juuli Teisipäev, 2018 20:47
Profiil Veebileht
Uus kasutaja
Uus kasutaja

Suurtest laternatest. Steyr kasutas Simensi esilaternaid mis teeb asja jällegi vähe keeruliseks,sest koopiaid ei valmista,selliseid tulesid vajaksid suht vähesed.

Otsustasin kopsikud ära lappida.Ise väga rahul pole. Vaatame kas keegi suudab ka ära kroomida.

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Olen leidnud ka reflektorid ja klaasid. Klaasid küll Bosch-id. Sakslased ütlesid ,et tõenäoliselt olidki minu autol Boschi klaasid kuna auto on erikerega ja valmistatud Gläseri tehases Saksamaal.
Lambivõrudega null seis.

Pilt

10 Juuli Teisipäev, 2018 21:37
Profiil Veebileht
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Vasta teemale   [ 3 postitust ] 

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis