Sikemasin

Kõik, mis muude teemade alla ei sobi
Sõnum
Autor
alopex
VVK liige
Postitusi: 488
Liitunud: 11 Märts T, 2008 00:00
Asukoht: Viljandi

Sikemasin

#1 Postitus Postitas alopex »

Huvitav, kas siin foorumites olijatel kellelgi on sikemasin. Näadal paar tagasi osteti nina alt Tallinnas ära vene päritolu sikemasin . Hind oli kuskil 2500.-
Hiljuti leidsin sellise pakkumise. Isetehtud . Hind 1500.-
Küsin siis:
1.Mis arvate- kas selline isetehtu töötab normaalselt(korralikult) (ise olen ka ainult pilti näinud)
2.Kas sikemasinaga saab ka ukse servasid valtsida?

Pilt

ingvar
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 25
Liitunud: 24 September K, 2008 00:00
Asukoht: läänemaa
Kontakt:

#2 Postitus Postitas ingvar »

Kahjuks ei oma sellist tööriista. Näinud ja paar korda katsuda saanud vaid.

Kas see ,sinu huviorbiiti sattunud isend töötab ei saa pildi järgi küll kuidagi kindlaks teha. Auto müügi kuulutustes ju ka ilusad pildid juures aga reaalsus midagi muud. Kui vaatama lähed ,siis võta paar pleki tükki kaasa ja proovi järgi. Alguses võibolla ei hakka plekk kohe rullide vahelt hästi jooksma aga ära heida meelt, seda saad reguleerida, võlle õlitada , määrida. Samas ,kui ta juba töötab siis on ta hea asi.

Ukse servade valtse on sellega natuke raskem teha. Servade jaoks soovitaks valtspinki. Sikemasinaga saab pleki sisse erinevaid sooni teha. Tugevdus rante jne. Vastavalt sellele millised rullikud olemas on. Ise nägin sikemasinat katuse mitte auto plekkseppade kasutuses. Eks kasutatakse ka autode juures. Võib ka juhtuda ,et see jääb garaazi nurka sul seisma, siis oleks juba isegi huvitatud sellest aga see juba teine jutt.

Autorestauraator
VVK liige
Postitusi: 3026
Liitunud: 01 Märts L, 2008 00:00
Asukoht: Tallinn, Merivälja
Kontakt:

#3 Postitus Postitas Autorestauraator »

Mina pean ka tunnistama, et siiani olen ilma siketa "elanud". Vaja oleks teda küll.
See pildil olev eksemplar ei ole autoplekule küll kõige parem, aga asi seegi. Hea oleks hästi pikkade konsoolidega, siis saaks sooni pressida ka kaugemale, mitte ainult pleki serva, näiteks BMV-l ongi põrandaplekid sikega tehtud.
Terv. Märt Aarne
autorestauraator@gmail.com
Homepage: Autorestauraator

alopex
VVK liige
Postitusi: 488
Liitunud: 11 Märts T, 2008 00:00
Asukoht: Viljandi

#4 Postitus Postitas alopex »

ingvar kirjutas:Ukse servade valtse on sellega natuke raskem teha. Servade jaoks soovitaks valtspinki. Sikemasinaga saab pleki sisse erinevaid sooni teha.
Ma mõtlesin , et ehk annab sikemasinaga ukseserva valtse siluda ilusamaks ja ühtlasemaks kui haamrit ja alasit kasutades!?

Autorestauraator
VVK liige
Postitusi: 3026
Liitunud: 01 Märts L, 2008 00:00
Asukoht: Tallinn, Merivälja
Kontakt:

#5 Postitus Postitas Autorestauraator »

Uksevaltside jaoks see vist küll ei sobi, minu arvamus.

Pane sellest valtsist, mis sulle ei meeldi, mõni pilt. Siis oskaks midagi soovitada.
Terv. Märt Aarne
autorestauraator@gmail.com
Homepage: Autorestauraator

alopex
VVK liige
Postitusi: 488
Liitunud: 11 Märts T, 2008 00:00
Asukoht: Viljandi

#6 Postitus Postitas alopex »

Hetkel pole mul valtsiga probleeme, aga mulle vahest tulevad sellised imelikud mõtted varahommikuti peale ja nii mõnigi kord olen just hommikuti leidnud hea lahenduse.

ingvar
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 25
Liitunud: 24 September K, 2008 00:00
Asukoht: läänemaa
Kontakt:

#7 Postitus Postitas ingvar »

Üks sikemasina varjant ja mis ta teeb siin: http://www.eastwoodco.com/shopping/prod ... uctID=1495

Autorestauraator
VVK liige
Postitusi: 3026
Liitunud: 01 Märts L, 2008 00:00
Asukoht: Tallinn, Merivälja
Kontakt:

#8 Postitus Postitas Autorestauraator »

.... pressib sooni.
All on soonega rull, peal kitsas rull, mis sobib alumise rulli soonde.
Terv. Märt Aarne
autorestauraator@gmail.com
Homepage: Autorestauraator

alopex
VVK liige
Postitusi: 488
Liitunud: 11 Märts T, 2008 00:00
Asukoht: Viljandi

#9 Postitus Postitas alopex »

huvitav,kas euroopas ka keegi sikemasinaid müüb. mulle tundub, et enamus müüjaid on USA-st. Kui keegi intenetipoodide aadresse teab, andku teada.

alopex
VVK liige
Postitusi: 488
Liitunud: 11 Märts T, 2008 00:00
Asukoht: Viljandi

#10 Postitus Postitas alopex »

Igatahes , kui kasutada sõnu "bead roller" siis selle sõnaühendiga ei leia ühtegi sikemasinat Euroopast :?:
enamus pakkujatest on USA -s ja peale selle mine ise kohale, et kaup kätte saada!!

Vasta

Mine “Vaba teema”