Sikemasin

Kõik, mis muude teemade alla ei sobi
Sõnum
Autor
ingvar
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 25
Liitunud: 24 September K, 2008 00:00
Asukoht: läänemaa
Kontakt:

#11 Postitus Postitas ingvar »

Kui tõsine plaan sul selle sike soetamisega on ? Isetehtud masinat oled saanud proovida ? Üks võimalus oleks ju selline samuti ise valmistada või siis mõne treiali abi kasuatada.
USA-st tellides see just odav ei tundu olevat. Mõtle ikka ennem kõik korralikult läbi. Ühes teises foorumis kunagi taheti tellida Eastwoodi lehelt tööriistu. Plaanisid seal ka nn "english wheel-i" soetada. See oleks esimene inglise ratas Eestis, minu teada. Kui kaugel nad sellega on , ei oska öelda. Teema ise siin: http://www.tqhq.ee/forum/viewtopic.php?tid=26029
Kui juhtub ,et sul tõesti läheb tellimiseks ,siis võid ju teha samamoodi nagu tghg-s. Kas või siin samas foorumis huvilistega teha üks ühistellimus. Võibolla kellegil veel midagi vaja ?

alopex
VVK liige
Postitusi: 488
Liitunud: 11 Märts T, 2008 00:00
Asukoht: Viljandi

#12 Postitus Postitas alopex »

Nojah,olen siis juba mõni nädal ühe isetehtud sikemasina omanik. Masina müüs mulle mees, kelle isa oli selle ehitanud (arvatavasti vene ajal) ja isa oli tal seda kasutanud bensiinilehtrite valmistamise juures.
Masinaga tuli kaasa ports rulle, millega paraku pole suurt midagi peale hakata, sest osad neist on kuulunud mingile tehases valmistatud sikemasinale (rullide siseläbimõõt on väiksem ja rullidel isegi on numbrid peal)
Masin ise oli suht tagasihoidlikus seisus (vändal ei olnud käepidet) , piiraja (pildil ka näha) on keevitusest lahti tulnud ja nipet-näpet veel.
Aga juba ta töötab ja nagu näete on uued rullid peal (tänud Holstre mehe Toomas Pärtmale), veel kiilusooned vaja sisse lasta teha.
Igatahes, võlli pikkus on 30 cm ( ja võiks ju rohkem olla ) aga usun , et asja ajab mulle ära ja kui kellelgi väga vaja, siis ega ma kade poiss ei ole. Laenan välja, kui vaja. 1mm plekiga saab hakkama , proov on juba tehtud.

Pilt

Autorestauraator
VVK liige
Postitusi: 3026
Liitunud: 01 Märts L, 2008 00:00
Asukoht: Tallinn, Merivälja
Kontakt:

#13 Postitus Postitas Autorestauraator »

Kui masina tööle saad, siis huvi oleks näha "mitmesuguseid vigureid", mida sa sellest välja oskad võluda.

Tee pilte ja kindlasti ka nendest asjadest, mis algul välja ei tule.
Terv. Märt Aarne
autorestauraator@gmail.com
Homepage: Autorestauraator

Aspelund
VVK liige
Postitusi: 289
Liitunud: 01 August R, 2008 00:00

#14 Postitus Postitas Aspelund »

Niipalju veel, et brittide terminoloogias peaks sikemasin olema "swager", kui uskuda Practical Classics ajakirja.

Ja siin link teisele kasulikule kohale: kuidas teha endale ise english wheel'i: http://roddingroundtable.com/tech/artic ... wheel.html

Parimat,
A.

Autorestauraator
VVK liige
Postitusi: 3026
Liitunud: 01 Märts L, 2008 00:00
Asukoht: Tallinn, Merivälja
Kontakt:

#15 Postitus Postitas Autorestauraator »

Rullid tunduvad olama siledad? Ja vahetada neid vist ka ei saa? Siis siket nagu teha ei saa...
Ehk on valtsimise rullid? Sellest püstisest silindritaolisest asjast ka ei saa aru, mida see teeb?
Terv. Märt Aarne
autorestauraator@gmail.com
Homepage: Autorestauraator

Taak
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 16 November E, 2009 00:00

#16 Postitus Postitas Taak »

Vaatan, lasen liivapritsiga puhtaks ehk saab siis midagi targemat öelda, et milleks mingi asi on 8) Niipalju on,et vända peal ingliskeelsed sõnad ja nooled.

MartinMuhu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 04 November T, 2008 00:00
Kontakt:

#17 Postitus Postitas MartinMuhu »

Kui juba jutt läks siketamise peale....
Ühel vihmasel päeval lõi pähe ajuvaba idee katsetada oma sikemasinaid psürr kujundite loomisel.

PiltPilt

Suure sike masinaga plaanis võtta käsile kunagi projekt "mitu meetrit sapika stanget tahad"

PiltPilt

Parimat

Martin

Vasta

Mine “Vaba teema”