Määrded jms

Kõik, mis muude teemade alla ei sobi
Vasta
Sõnum
Autor
Valts
VVK liige
Postitusi: 239
Liitunud: 06 Aprill P, 2008 00:00
Asukoht: Vändra
Kontakt:

Määrded jms

#1 Postitus Postitas Valts »

Kuna poes võtab igasugu autokeemia ja möginate riiul silme eest kirjuks siis uuriks enne maad, et millist määret võiks kasutada näiteks rattalaagrites ja teistes samalaadsetes kohtades.
Millist möginat läbi pritsi suruda määrdeniplitest sisse (zarniirid, rooliotsad jms).

Kas veneaegne "tavott" on piisavalt kõva sõna või peaks kasutama midagi uut ja moodsamat?

Poltide-mutrite vahele olen kasutanud vasemääret aga muude sõlmedega seni kogemus puudub.

Autorestauraator
VVK liige
Postitusi: 3026
Liitunud: 01 Märts L, 2008 00:00
Asukoht: Tallinn, Merivälja
Kontakt:

Re: Määrded jms

#2 Postitus Postitas Autorestauraator »

No nii, jätsid kooli pooleli ja ei käinud Mihkel Naamsi tunnis...
Vt.: http://www.flexoil.ee/uudised/u/News/de ... ained.html
Terv. Märt Aarne
autorestauraator@gmail.com
Homepage: Autorestauraator

Valts
VVK liige
Postitusi: 239
Liitunud: 06 Aprill P, 2008 00:00
Asukoht: Vändra
Kontakt:

Re: Määrded jms

#3 Postitus Postitas Valts »

Naamsi teemadega olen ikkagi enam-vähem kursis, mingid loengumaterjalidki olid kunagi arvutis olemas ...aga see on rohkem nagu mingiks raketiteaduseks aetud seal.
Mina ootan rohkem kogemusi reaalselt elust, kes-mida-kuskil on kasutanud jne....

Oi Märt, et sa kohe pidid selle kooli teema tõstatama..mul on sellest asjast väga tugev oma arvamus aga see ei kannata siinkohal trükimusta, peaks vist kusagil kinnisemas osas mingi vägeva lahmimise teema tegema... :D

Autorestauraator
VVK liige
Postitusi: 3026
Liitunud: 01 Märts L, 2008 00:00
Asukoht: Tallinn, Merivälja
Kontakt:

Re: Määrded jms

#4 Postitus Postitas Autorestauraator »

Valts kirjutas:....

Oi Märt, et sa kohe pidid selle kooli teema tõstatama...
Sorry! Ega see minust ilus küll ei olnud!

Aga määretest.
Ega ju tänapäeval kodugaraazhis määrimistööga keegi ei tegele. Õieti polegi tänapäeva auto juures kohti mida määrida!
Teine jutt on vanad autod, nagu meie seda teeme. Ja siin on ikka seda "Mihkel Naamsi tarkust" vaja.

Määrimiskohad on erinevad: kuul-laagrid, nõel-laagrid, rattalaagrid, veepumba laagrid, käändtelje puksid, jagaja puksid, kardaaniristid jne.
Kõik need kohad võivad vajada erinevaid määrdeid!

Pead teadma, millised on töö tingimused. Näiteks rattalaagrid kuumenevad, vaja kuumuskindlat määret. Mõnesse laagrisse võib sattuda vett, vaja veekindlat. Kardaaniristi nõelad tahavad vedelamat määret, mitte konsistentset jne.
Peale selle on kõigil neil määretel tänapäeval parendavate lisanditega tooteid. Need küll kallimad, aga ilmselt ikka paremad ka, kulumine väiksem.

Kokkuvõttes, kasulik on siiski Mihkli raamat ära osta.
Garaazhi osta mitu "toru" erinevaid määrdeid: kuumuskindlat, veekindlat, suurtele koormustele sobivat ja väikestele koormustele sobivat.
Ei hakka otse reklaami tegema, aga kuna hinnaerinevused pole peadpööritavalt suured, eelistaksin siiski teada-tuntud kaubamärke.

PS.
"Tavotti" ära poest küsi!
Terv. Märt Aarne
autorestauraator@gmail.com
Homepage: Autorestauraator

Vasta

Mine “Vaba teema”