Ettevaatust (vana) tehnika veol!

Kõik, mis muude teemade alla ei sobi
Vasta
Sõnum
Autor
Valts
VVK liige
Postitusi: 239
Liitunud: 06 Aprill P, 2008 00:00
Asukoht: Vändra
Kontakt:

#1 Postitus Postitas Valts »

Seda teemat ajendas mind postitama möödunud nädalavahetus mil sai vajaduse tõttu liigeldud sõiduauto sappa käiva autoveotreileriga.

Nimelt sai kevadel tehtud omale bE kategooria mis lubab b kat mootorsõiduki haakes vedada piduritega haagist täismassiga kuni 3500 kg. Sealjuures tuleb silmas pidada, et haagise tegelik mass ei ületaks vedukauto passis olevat lubatud piduritega haagise massi.

Vajadus sellise suurema käruga liigelda tekkis ka möödunud nädalavahetusel kui oli vaja Triumph maalri juurde viia.
Load olemas, auto ja käru paberid korras (pisikeste mööndustega), mõlemad liikurid tehniliselt tipp-topp, veos korralikult haagisele kinnitatud asusin julgelt teele.
Kõik läks justkui libedalt ja vahejuhtumiteta kui mind poleks umbes 250 km jooksul KOLM korda politsei poolt kinni peetud ja dokumente kontrollitud. Jah, KOLM KORDA särasid mu tahavaatepeeglis discotuled, seejuures kahel juhul eravärvides politseiauto omad.

Minu puhul polnud korravalvuritel muidugi peale paberite uurimise ja head teed soovimise suurt midagi teha aga ikkagi.... kui mul poleks BE-d olnud mis siis?
Viimase patrullmeeskonna käest julgesin ka tasakesi küsida et misk mind juba kolmas kord kinni peetakse. Vastus kõlas igati loogilisena: pooltel juhtudel puudub juhtidel vastav kat suure haagisega sõitmiseks. Shocked Pealegi pidin sellega sõitmise jaoks noor välja nägema???

Nii, et ärge palun hakake riskima, leidke keegi sobivate paberitega sohver või ostke teenust, arvan et tuleb odavam.

Sohvriks olemisega võin aidata...

Pilt

Ohutut liiklemist!
Valts

pelle
VVK liige
Postitusi: 167
Liitunud: 04 Aprill R, 2008 00:00
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

#2 Postitus Postitas pelle »

OT, aga miks sa ta nii kaugele viisid?

alopex
VVK liige
Postitusi: 488
Liitunud: 11 Märts T, 2008 00:00
Asukoht: Viljandi

#3 Postitus Postitas alopex »

Avalikusta trass ka, kus liikusid.

Valts
VVK liige
Postitusi: 239
Liitunud: 06 Aprill P, 2008 00:00
Asukoht: Vändra
Kontakt:

#4 Postitus Postitas Valts »

Nii kaugele viisin sellepärast, et seal lihtsalt leidus hea maaler kes oli muude tööde kõrvalt nõus selle suurema projekti töösse võtma.
Muidugi ma ei oska öelda kas Eesti piires üldse midagi KAUGELE on võimalik viia :D
Maaler asub muidu Pärnumaal Tori lähedal.

Marsuut kus liikusin oli Tallinn-Rapla- Kehtna (sinivalge nissan)-Vändra- Selja (tumesinine Octavia)-Keila (pruun Hyndai)
Äkki järgmine kord läheb paremini :D

Liiklen sellel trassil vägagi tihti ja sooloauto vastu pole veel keegi huvi tundnud, pange aga käru sappa ja proovige

Vasta

Mine “Vaba teema”