VAZ 2103 taastamine

Kõik, mis muude teemade alla ei sobi
Vasta
Sõnum
Autor
autokoda
VVK liige
Postitusi: 3
Liitunud: 03 Aprill N, 2008 00:00
Asukoht: Pärnumaa

VAZ 2103 taastamine

#1 Postitus Postitas autokoda »

:lol: :lol: :lol: Tervitus vanatehnikahuvilistele.
Mul tuli siin mitmete asjaolude kokkulangemise tõttu niisugune kiiks peale ,et taastaks õige ühe oma noorpõlve ägedama auto.See oli mul peale esimist autot Moskvitshi ikka üks hea auto. Mäletan,et oli ikka täitsa kunn tunne.Ikka öö ja päev võrreldes Mossega. Ärgu nüüd küll keegi vanatehnikahuviline Mossesõber selle jutu peale solvugu, aga nii ta oli.
Kuna ma töötasin vene ajal mõnda aega ka autoteenenduses siis on see autotaastamine ka väikselt nostalgiahõnguline tegevus. meenub see aeg kus sai neid tüütuseni lahti võetud, värvitud ja kokku pandud. Nüüd lahtivõtmise ajal tulid jälle meelde need nipid mida sai kasutatud.
tänu sellele ,et töötasin autoteeninduse sai vajaminevaid juppe(ka haltuuraautodele) ikka kuidagi kergemini aga probleeme vajalike osadega oli ikka alati.
See oli sissejuhatuseks sellele mispärast ma seda juttu üldse alustasin.
Ütleme nii,et aeg on edasi läinud aga probleemid on samaks jäänud.
St. et juppe pole saada.

SIIT KA PALVE KOLLEEGIDELE EHK HAIGETELE INIMESTELE (NAGU ON ÖELNUD MEIESUGUSTE KOHTA HR.PIIBUR)

Kui keegi oskaks suunata kas on meil Eestis kodanikke kes tegeleksid vanemat tüüpi VAZ-ide varuosade äriga. Või on kodanikke kes seda üllitist loevad ja tahaksid mulle ärida juppe mis oleksid sobivad 1976 aasta VAZ 2103-le siis ma oleksin väga tänulik abi eest.

lisan kohe ,et olen juba otsinud juppe legendaarsest Volga poest,ka sellest sinisest putkast mis Kadaka autoturu lähedal paikneb.Lähipäevil astun läbi Veerenni poest. Nendest saab ka midagi,eriti muidugi veermike osi.
Aga mitte näiteks esitulede originaalreflektoreid, matti esikapoti alla,originaalvelgesid ja kilpe,originaal metallist numbrialuseid, sumbutajat,esisuunatulede klaase, tagumist stanget jne.

Tänud kõiksugu info eest
Tervitades Jüri Bäärs
GSM 5015465

marco
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 10 Mai P, 2009 00:00
Asukoht: Tartu

#2 Postitus Postitas marco »

Tartus valumehaanika kõrval on üks pood, mis äritseb ainult vanade nõuka-aegsete autode varuosadega.

Helista ja uuri!!!
http://www.1181.ee/index.php?ACT=search ... LOCK_WWW=2

Autorestauraator
VVK liige
Postitusi: 3026
Liitunud: 01 Märts L, 2008 00:00
Asukoht: Tallinn, Merivälja
Kontakt:

#3 Postitus Postitas Autorestauraator »

Ei ole küll Tallinna VAZ-i poode viimased ajad külastanud, aga päris arvestatavad ärid olid Kunderi tänaval (kui tänava nimi ikka sama?), linna poolt tulles vasakut kätt, peale Laulupeo ristmikku, keldripood.

Teine oli Veerenni tänava ääres, kui Liivalaia poolt tulla, enne raudteid paremat kätt, veidi teest eemal. Seal on nüüd küll uus tee?
Terv. Märt Aarne
autorestauraator@gmail.com
Homepage: Autorestauraator

wax
VVK sõber
Postitusi: 151
Liitunud: 03 Märts E, 2008 00:00
Asukoht: Linnuvabrik
Kontakt:

#4 Postitus Postitas wax »

Autorestauraator kirjutas:Ei ole küll Tallinna VAZ-i poode viimased ajad külastanud, aga päris arvestatavad ärid olid Kunderi tänaval
Kunderi mõlemad poed on minuteada juba aastaid suletud :roll:
Kõige taskukohasemate hindade ja tellimisvõimalusega kauplus asub Lasnamäel, M. Härma 1.

gazik
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 05 Oktoober T, 2010 00:00

#5 Postitus Postitas gazik »

Tere.
Olen ka 03 omanik. Täpsemini tänaseks kahe sellise auto omanik, millest üks originaalis ja teine taastamisel.
Asjalike Pärnu meestega täitsa võiks varuosi ja kogemusi jagada.

gazik
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 05 Oktoober T, 2010 00:00

#6 Postitus Postitas gazik »

Selles Tartu poes täpsemalt kunagi oli komisjonimüügi varuosi 03-le saada.
Praegu valik selline nagu ka mujal- põhiliselt uued made in russia kõikuva kvaliteediga veermiku ja mootori kuluosad, õlid, määrdeained.
Tänapäevased suunatuled näiteks on üldse päris koledad- metall ja kroom asendunud plastikuga, vormilt kõverad ega istu vähemalt välisel vaatlusel küll kuidagi tuleaukudesse korrektselt.
Vaz 2102-le tellisin kunagi kalli (lootes korralikku) stange, mis minu üllatuseks osutus originaalist pikemaks.

Vasta

Mine “Vaba teema”