Bosch EAS 150 esituli

Kõik, mis muude teemade alla ei sobi
Sõnum
Autor
zyndapp666
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 343
Liitunud: 02 Aprill K, 2008 00:00
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Bosch EAS 150 esituli

#1 Postitus Postitas zyndapp666 »

Selleks et ksf! kass täna veidi rahutumalt magama saaks minna, lisan mõne pildi ühest huvitavast NSU esitulest mis mulle pühapäeval ebay-s "näppu" jäi;

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt


Huvitav oleks teada mida siis sellisest tulest arvata ja kas see võiks minu NSU 251 OS WH külge sobida (1939.a.)?
Ostetud sai nii et tegin autoga sõites telefoniga pakkumise ja pärast kodus avastasin et võitsin
:D

Lisaks siis veel selline küsimus, et kas ikka kõigil NSU esituledel peaks spidomeeter olema esitule korpuse sees (või kas üldse peab spidomeeter olema)?
Et teema liiga laiali ei valguks siis mainiks kohe ära et juttu võiks teha mudelist 251 OS WH (1939-1944?)
Soovides parimat, Siim.

kass
VVK sõber
Postitusi: 200
Liitunud: 15 Oktoober K, 2008 00:00
Asukoht: Türi

#2 Postitus Postitas kass »

No vaat, sellist teemat ma olengi ammu oodanud! Kiiduväärt, Siim!
Ma arvan, et täna ma üldse magama ei lähegi! :D
Seda OS 251 WH mudelit on teadupärast Tony põhjalikult uurinud, ehk kirjutab ka siia teemasse.
Alustuseks, et ka ksf! Siimul liiga hea uni ei oleks :P , kordan veel korra üle, et see konkreetne OSL 251 on eelmise omaniku poolt 2-st eri tsiklist kokku seatud, teine pool on (niipalju kui üle jäi) minu käes).
Väike , EAS150 latern ilma spidomeetrita käis OSL mudelitel vist kusagil kuni1937-nda aasta kanti (lisaks käis OSL-idel süütelukk ikkagi esilaternas), vb saab kusagilt vaadata, mis raaminr-st tuli suurem , spidomeetriga EAS170. (seda ka vist 251 mudelil, Tony teemas on esitule pilt ja juttu täiesti olemas).
Pakun, et alumiiniumist silindripeaga mudelitel oli kõigil spidomeeter ja see oli esitule korpuses. On ju netis ka olemas OSL251 osade kataloog ja ka paks juhend WH mudeli ekspluatatsiooniks.
Lisaks veel, et Siimu OSL 251-l küljes olev roheliseks värvitud esituli on õige, st et olnud sellel WH mudelil, raam ja esihark jne on minu käes. St oli 2 OSL 251, üks must 1939 (vist) ja teine roheliseks värvitud hilisem WH oma, nendest tsiklitest kombineeris müügimees 2 uut ja värvikirevamat tsiklit.
Arvan, et antud teema konkreetne esituli on tehtud sõja ajal tsiviiltsiklile paigutamiseks, mis jutt seal "pimenduskattel" täpsemalt on? Mingile paragrafile viidatud, mille mittetäitmise puhul kiputi omanikule paistvat päikest ka trellide ja okastraadiga varjutama ?
See tuli NSU-dele ei tohiks istuda, 100 ccm Pony-l ja Quickil oli sedastiili laternad aga mitte päris ja vist ka mitte EAS150, peab järgi vaatama.
Viimati muutis kass, 21 Detsember T, 2010 13:37, muudetud 1 kord kokku.

kass
VVK sõber
Postitusi: 200
Liitunud: 15 Oktoober K, 2008 00:00
Asukoht: Türi

#3 Postitus Postitas kass »

Vaatasin kiiruga Tony OS 251 WH teemat, seal on üks sõjaaegne foto alum. peaga tsiklist armeevarustusega, millel spidomeeter väljaspool esitule kopsikut. Lisaks Tony teemas paistab esituli siiski väiksem, vb käis 250 ccm masinatel siiski EAS 150, siis ei ole ka eelmises teemas viidatud roheline laternakopsik (EAS 170) ikkagi päris õige asi ?
Tony teema
http://www.vanatehnika.ee/modules.php?n ... opic&t=222
Viimati muutis kass, 21 Detsember T, 2010 13:37, muudetud 1 kord kokku.

kass
VVK sõber
Postitusi: 200
Liitunud: 15 Oktoober K, 2008 00:00
Asukoht: Türi

#4 Postitus Postitas kass »

Kuna mul on mõned ksf! Siimu tsikli pildid, siis vaatasin need üle ja sain aru, miks Siim küsis - kas spidomeeter oli ikka kõigil ? Nimelt on see roheline laternakopsik tõesti ilma spidomeetri "auguta" ja suur, st EAS 170 - mõõtu, seega ei tohiks ka see olla OSL 251-l algselt käinud. Pilti ei pane, kuna volitused puuduvad.

motorist
VVK sõber
Postitusi: 24
Liitunud: 11 Aprill R, 2008 00:00

#5 Postitus Postitas motorist »

...
Viimati muutis motorist, 21 Detsember T, 2010 21:51, muudetud 1 kord kokku.

kass
VVK sõber
Postitusi: 200
Liitunud: 15 Oktoober K, 2008 00:00
Asukoht: Türi

#6 Postitus Postitas kass »

Vaatasin lõuna ajal kiiruga 251 WH ekspluatatsiooni juhendit aastast 1941, seal lõpus on 2 el. skeemi, üks Boschi esitule variant, teine Norise oma. Siimu tsiklil olev suur roheline lambikopsik ilma spidomeetri avata oli mälu järgi Norise moodi. Ei oska öelda, mis aasta raam selle rohelise tsiklil oli (see mis minu käes), numbrit justkui pole, vb hakati sügavamal sõjaajal ka spidokale käega lööma aga fakte selle kohta ei ole tuua.
Parandan ka oma eelnevates postitustes OSL WH ära OS WH-ks ehk võtan Luxuse maha. :)

zyndapp666
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 343
Liitunud: 02 Aprill K, 2008 00:00
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

#7 Postitus Postitas zyndapp666 »

See suurem roheline tuli mis mul praegu on kannab kirja Hella !
Kui sul Priit peaks mõni pilt käepärast olema minu NSU-st siis pane aga julgelt välja, hea endalgi vaadata. Tsikkel ise täitsa ära pakitud hetkel...
Aga huvitav teema vahelduseks...
Soovides parimat, Siim.

kass
VVK sõber
Postitusi: 200
Liitunud: 15 Oktoober K, 2008 00:00
Asukoht: Türi

#8 Postitus Postitas kass »

Huvitav teema ja huvitav latern. Kahjuks on Tony oma selgitava teema vahelt ära kustutanud :( .
Mõned pildid Siimu NSU 251 OSL-ist (kirjutan ikka nimelt OSL, sest arvan, et armeemudelilt OS WH on ainult mootor ja rohelist värvi osad, st paak ja esituli (mis ilmselt ei ole ka originaal?). Nagu Siim mainis, tegu Hella firma kopsikuga. Pole aru saanud, mis suhe oli Hellal Norisega ja kas üldse mingit suhet oli, aga Hellale Norise optiline element koos klaasivõruga istub, ka pildil on küljes uustoodangu Norise võru ja klaas.

http://i53.tinypic.com/357py51.jpg
http://i56.tinypic.com/nedraw.jpg
http://i55.tinypic.com/mwv8gg.jpg

Või on raam ka roheline olnud, ühe pildi pealt raami esimesed torud oleks nagu rohelised? Samas vanema tüübi raam mis vist suure avaga paagiga koos ei peaks käima? Kas raamil ka Relvaameti "kana" peal oli?
Leidsin oma raami sildi, väga hävinenud olekus aga ehk loeb raaminr või aasta välja...

zyndapp666
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 343
Liitunud: 02 Aprill K, 2008 00:00
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

#9 Postitus Postitas zyndapp666 »

Täna jäi silma veel selline EAS 150:

http://cgi.ebay.de/Scheinwerferlampe-Bo ... 500wt_1156

...ka siis ilma spidomeetrita, kuid kaitsmepesa ja laadimistulega versioon.
Soovides parimat, Siim.

kass
VVK sõber
Postitusi: 200
Liitunud: 15 Oktoober K, 2008 00:00
Asukoht: Türi

#10 Postitus Postitas kass »

...ja süütelukuga! Selline käis nendel enne 1937/38 tüüpide OSL-idel. Jah, sellist Kassid ostaksid, 270 euri...aga ega tegelikult ei ostaks ka, saab ka ilma, eks taüks "hapu latern" ole ! Selle raha eest loodan lähiajal saada Saksast terve mootorratta mootori. 8O :)

Vasta

Mine “Vaba teema”