Lõikeketas,lihvimisketas

Siit leiad kõikvõimalikku infot, kontakte ja kommentaare vanatehnikaga seotud teenuste, kaupade jne. kohta
Sõnum
Autor
hundu615
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 13
Liitunud: 01 September T, 2009 00:00

#11 Postitus Postitas hundu615 »

Sama vene "pask" lendas mul kohe korra pilbasteks kui relaka käima panin.

oldmoped
VVK sõber
Postitusi: 88
Liitunud: 02 Aprill K, 2008 00:00

#12 Postitus Postitas oldmoped »

Pole küll lõikekettad... aga andke nõu, millise tootja relaka otsa käivad terasharjad (eriti huvitaks just pehmem, mittepunutud) on enamvähemgi kasutuskõlbulikud, sirged ja tasakaalus.
Mitu korda järjest saasta otsa sattunud, mis oma vibratsiooniga nii käed kui laagrid nahka panevad.

tift
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 29 Jaanuar L, 2011 00:00
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

#13 Postitus Postitas tift »

Et kuidas lõikab? Kuidas lõikad-nii lõikabki. Vene kettad lõikavad nii, nagu nende kvaliteet parasjagu on -see kõigub seinast seina. Igatahes-lõigata saab, aga peab olema valmis ootamatusteks. Kuluvad suht kiiresti. Kui viskab, siis olen alguses tasakesi servast lasknud pisut kulutades ühtlasemaks ja siis pole nagu nuret olnud, kuigi, kerge värin on sees ikka, et ..jah, iga hetk võib litakas käia :). Ühe korra on käinud ka. Pärast seda olin veeeel ettevaatlikum... Rsk, nagu vene rulett!
Seni parimad mu meelest on olnud Rhodius. Kallid - seda küll. Aga peavad vastu ka ja 1 mm kettaga saab suht täpset lõiget teha, ei vibreeri.
Küllap on teisigi häid ja normaalseid, kuid kõiki pole jõudnud proovida ka.

sugraM
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 18
Liitunud: 29 September E, 2008 00:00
Kontakt:

#14 Postitus Postitas sugraM »

Millalgi suvel sai bauhausi nimelises kaubandusasutuses käidud ja seal pakuti ca 10 kodumaist raha tk kettaid. Hiljem avastasin, et 15 ketta ostu puhul olid teised veel väikese ale kah teinud (midagi 8 raha ja kopikad kokku tk eest) Ei ole teised visanud ega ka puruks lennanud ja ka ülemäära kiiret kulumist pole täheldanud.

tift
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 29 Jaanuar L, 2011 00:00
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

#15 Postitus Postitas tift »

Mnjaa, viimase paki ostsin miskit Olympust Tallinna firmast Kentek. Odavad? Jah. Täpsemalt hinda ei mäleta, aga ..ahjaa, kettad olid firmalt SAIT, 1,6 X 125mm. Proovisin ära. Kvaliteet on kuskil keskmist laadi, aga hind mu meelest kompenseerib selle täiesti. Sest hind oli madal.

Autorestauraator
VVK liige
Postitusi: 3026
Liitunud: 01 Märts L, 2008 00:00
Asukoht: Tallinn, Merivälja
Kontakt:

#16 Postitus Postitas Autorestauraator »

oldmoped kirjutas:Pole küll lõikekettad... aga andke nõu, millise tootja relaka otsa käivad terasharjad (eriti huvitaks just pehmem, mittepunutud) on enamvähemgi kasutuskõlbulikud, sirged ja tasakaalus.
Mitu korda järjest saasta otsa sattunud, mis oma vibratsiooniga nii käed kui laagrid nahka panevad.
Ei oska küll head nõu anda, kuna olen mitmeid proovinud, vahel on ju pehmemat harja vaja, aga head ei ole kätte sattunud. Ikka kipuvad harjased kergelt murduma ja hari pole enam tasakaalus.

Küll võin soovitada "pintselharja", mis käib mul 6mm tsangiga väikese õhutrelli otsa. Need on päris head. Saadaval peaaegu kõigis ehitusmaterjali kauplustes. Hind mingi paari ¤ ringis.
Terv. Märt Aarne
autorestauraator@gmail.com
Homepage: Autorestauraator

tift
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 29 Jaanuar L, 2011 00:00
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

#17 Postitus Postitas tift »

Nende mittepunututega ongi see probleem,et kiud lendavad kiirelt minema, jooksevad punti ja siis on vibratsioon vältimatu. Põhjusi on mitmeid, aga mul endal kipub käsi ikka raske olema, vajutad rohkem peale, kui tarvis ja ongi hari pees :). Rohkem kasutan punutud variante, rooste ja muidu metalli puhastamiseks sobib hästi.

Autorestauraator
VVK liige
Postitusi: 3026
Liitunud: 01 Märts L, 2008 00:00
Asukoht: Tallinn, Merivälja
Kontakt:

#18 Postitus Postitas Autorestauraator »

Autorestauraator kirjutas:
oldmoped kirjutas:Pole küll lõikekettad... aga andke nõu, millise tootja relaka otsa käivad terasharjad (eriti huvitaks just pehmem, mittepunutud) on enamvähemgi kasutuskõlbulikud, sirged ja tasakaalus.
Mitu korda järjest saasta otsa sattunud, mis oma vibratsiooniga nii käed kui laagrid nahka panevad.
Ei oska küll head nõu anda, kuna olen mitmeid proovinud, vahel on ju pehmemat harja vaja, aga head ei ole kätte sattunud. Ikka kipuvad harjased kergelt murduma ja hari pole enam tasakaalus.

Küll võin soovitada "pintselharja", mis käib mul 6mm tsangiga väikese õhutrelli otsa. Need on päris head. Saadaval peaaegu kõigis ehitusmaterjali kauplustes. Hind mingi paari ¤ ringis.
Pilt

Siin on ühesugune pintselhari erineva kulumisastmega. Neid on päris hea erinevate vajaduste puhul kasutada.
Terv. Märt Aarne
autorestauraator@gmail.com
Homepage: Autorestauraator

Autorestauraator
VVK liige
Postitusi: 3026
Liitunud: 01 Märts L, 2008 00:00
Asukoht: Tallinn, Merivälja
Kontakt:

#19 Postitus Postitas Autorestauraator »

Veel harjadest.
Mulle toodi prooviks mõned harjad:

Pilt

Toya Tools on karbi peale kirjutatud. Uurisin, aga ega valmistajat välja ei loe, nagu ikka, kui valmistajamaa just Jaapan või Lõuna-Korea ei ole.
Millegipärast kahtlustan, et need on Poolas tehtud.
Välimuselt ilusad. Karp ka ilus ja värviline. Proovin mõne harja ära kulutada, siis saab hinnangu anda.
Terv. Märt Aarne
autorestauraator@gmail.com
Homepage: Autorestauraator

maailm
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: 22 Märts T, 2011 00:00
Asukoht: Läänemaa
Kontakt:

#20 Postitus Postitas maailm »

Ma soovitaks ka ikka punutuid kasutada. See Verto nimeline töötab üsna hästi.
AGA müütab päris häid punutud harju ilma mutrita.

Pilt

Vasta

Mine “Kasulikud Pakkumised”