Tehtud tööd Jaguar E 4,2

Vasta
Sõnum
Autor
Veteran
VVK liige
Postitusi: 258
Liitunud: 04 Oktoober L, 2008 00:00
Asukoht: Viljandimaa

Tehtud tööd Jaguar E 4,2

#1 Postitus Postitas Veteran »

Olin aastaid oma maakodu töökojas vene autosid küll üles löönud, küll roostetanud plekke vahetanud nii autoteeninduse lipu all kui ka pärastpoole omaette. Oli neist mossedest ja zigullidest juba siiber saamas, kui kolleeg Peeter Tallinnast tegi ettepaneku üks Jaguar- E ära lõpetada. Juhtus see kusagil 80-ndate lõpuaastail, kui soomlased siit juba odavat tööjõudu otsisid. Olin pakutuga nõus. Autol oli tarvis ära vahetada ukseplekid, tagaporitiibade alumised pooled, põhja siit-sealt paigata, viimistleda ja värvida. Auto oli ilma mootorita ja ilma istmete ja sisuta. Ühel
heal päeval oligi klassika mu töökojas ja töö läks lahti.
Mõni pilt ka.

Pilt

Pilt

Pildil on näha ka tööd hõlbustav käsikäi. See riist oli suur ja kohmakas, drellist võimsama mootoriga. Ometi ajas asja ära.

Pilt

4,2 mootor oli maha võetud ja seda remonditi mujal

Pilt

Jaguari värviks sai british raceing green. Kuna selle masina esiosa ja tagumise otsa plekid on ka nö. põhja alt värvitud, siis värvikambris olev tõstuk aitas need pinnad hõlpsasti katta.

Jaguari transpordiks kasutas omanik kaherattalist käru, mille bussis kohale tõi. Vanasti öeldi, et see hetk on autode tegemise juures üks paremaid, noh, rahalugemine muidugi ka!

Pilt

Terv. Enno Öövel.

Vasta

Mine “Tehtud tööd (1993-2004) [Veteran]”