1. Eellugu

Suletud
Sõnum
Autor
siimlane
VVK liige
Postitusi: 281
Liitunud: 12 Märts K, 2008 00:00
Asukoht: Tallinn

1. Eellugu

#1 Postitus Postitas siimlane »

Tere

Märdi palvel meisterdan siia kokkuvõtva loo oma T1-e projektist. Selle Pannonia taastamine sai alguse sellest, et surfates kaugetes internetisügavustes märkasin kodanik oldmoped'i lehel müügis olevat ratast, mis piltide pealt tundus olevad täiesti komplektne ja väga hea toorik tehasekonditsiooni taastamiseks. Soetamisel sain kaasa ka manuaali ja paar kastitäit uusi varuosi. Pärast esmast vaatlust ei läinudki palju aega mööda kui juba võis ratast kohata minu garaa¸is. Soetasin siis selle 2006 septembris. Tegin sellega ka mõne sõidu koduõuel veendumaks, et peaks tegema korraliku remondi enne järgmisi sõite. Nii jäi tsikkel seisma mõneks ajaks, mina aga leidsin endale rakendust ARK-i vahet jooksmisega. Registreerimisprotsess võttis aega ei rohkem ega vähem kui kolm kuud. Enamus probleeme, mis ette tulid, olid seotud ametnike ebakompetentsusega, kuid see on juba eraldi jutt.

Tänu nõukogudeaegsesse tehnilisse passi kirjutatud omaniku aadressile sain kontakti ka ratta esimese omanikuga, kes praeguseks juba 82 aastat vana. Lähemal uurimisel selgus, et ratas on algselt ostetud "Dünamo" poest. Külgkorv on juurde lisatud hiljem ning see on soetatud vastavast Tallinna Kaubamaja osakonnast.

Minu kätte jõudes oli tsikli odomeetril ees 57300 km. Rattaga on tehtud kaks ümber eesti reisi ning kõige pikemaks otsaks on reis Sot¨i.(http://et.wikipedia.org/wiki/Sot%C5%A1i)

Minu kui noore inimese jaoks on see ikka täielik lagi - sõita 70km/h tunnikiirusega mingi 4000 km. Umbes kuu ajaga peaks hakkama saama:)

Panen ka mõned pildid siis esialgsest seisukorrast. Pildid siis tehtud kodanik oldmopedi poolt.

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Tähelepanelikum silm märkab piltidel kolme ebaoriginaalset detaili: külgkorvi ratas, põlvekaitsmed ning tagumise ratta kodarad(niivõrd-kuivõrd seda piltidelt näha on:D)

Suletud

Mine “Pannonia T1 (1962) [siimlane]”