Müügiks mootorratta juppe

Kui Sa soovid midagi müüa või vahetada
Sõnum
Autor
Mamba
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: 01 Jaanuar R, 2010 00:00

#11 Postitus Postitas Mamba »

Võrri mootori jupid.

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

oldmoped
VVK sõber
Postitusi: 88
Liitunud: 02 Aprill K, 2008 00:00

#12 Postitus Postitas oldmoped »

Mamba kirjutas:Võrri mootori jupid.
Vabandan väga, aga kas päris sõna otseses mõttes s***a on sobilik vanatehnikafoorumisse müüki panna?

Mamba
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: 01 Jaanuar R, 2010 00:00

#13 Postitus Postitas Mamba »

Vabandan väga aga mis ühe jaoks sitt see teise jaoks võibolla sitaks vajalik jupp. Ja kui see sitt siia ei sobi võib teema kustutada ja eks vaatab mujal edasi! Siis pole ju Kurtna laadal ka peale relva lettide nagu midagi mis seal üldse välja panemist tasuks.
Üks koht on alati olemas mis seda sitta tahab ja keegi ei nurise. Samamoodi nagu neid asju on aja jooksul konteineritest välja korjatud võib neid ka sinna tagasi loopida.

oldmoped
VVK sõber
Postitusi: 88
Liitunud: 02 Aprill K, 2008 00:00

#14 Postitus Postitas oldmoped »

See, et tegu ei ole väga vanade asjadega, on minu, kui suure abimootoriga masinate fanaatiku jaoks isegi mitte häiriv, kuigi antud foorumi konteksti on see sobimatu kaup.
Asi lihtsalt selles, et isegi nendelt hämaratelt piltidelt on aru saada, et kogu hunnikus ei ole mitteühtegi natukenegi kasutamiskõlbuliku detaili (või siis saab heal juhul mõnda karteri küljes olevat tikkpolti tõesti kasutada) ja tegu ei ole ka ühegi haruldase ning mitte saadaoleva asjaga, et neid vääriks terve detaili hankimise asemel keegi restaureerima hakata ja parima ostuhinnapakkumise teeb kindlasti kuusakoski.

Iga roostes rauatükk ei ole väärtuslik ning las olla mõnigi foorum natukenegi asjalikum ja prahivaba.

Vabandust, aga see on lihtsalt minu isiklik arvamus.

zyndapp666
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 343
Liitunud: 02 Aprill K, 2008 00:00
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

#15 Postitus Postitas zyndapp666 »

Minul on aga hoopis teistsugune arvamus. Kuna teemaalgataja juba alguses mainis kohe ära et kõik kaherattalised on temajaoks "tume maa" siis ma ei viriseks selle entusiasmi üle et need pildid teha ja siia postitada - senikaua kuni see püsib ühes teemas. Kui oleks iga roostes junn eraldi teemas siis võtaks närvi püsti küll jah.

Aga kui inimene ikka ei tea millega täpselt tegu siis minumeelest on tunduvalt parem kui ta paneb siia pildid ja saame meie otsustada mis sitt ja mis mitte kui et kolistada mööda Kuusakoski konteinereid ja sealt enda jaoks vajalikku noppida. Veel väärib märkimist et mõned jupid sellest kompotist on juba ka uue (loe:õnneliku) omaniku leidnud: seega peab igati paika siin juba kõlanud ütlus - mis ühele sitt, see teisele sitaks vajalik :D

Et asjasse veel veidi selgust tuua siis teemaalgatajat ei tunne ja endale ühtegi vajalikku asja nendelt piltidelt leidnud pole...
Soovides parimat, Siim.

Mamba
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: 01 Jaanuar R, 2010 00:00

#16 Postitus Postitas Mamba »

Jah tõesti mõned mehed on omale midagi selle kola seest leidnud.
Kõigi rahustuseks hoian teemat ülal veel nädala ja rohkem sodi juurde ei riputa. Selle ajaga on selge mis prügi mis mitte. Peale seda võib lukku panna ja rohkem enam foorumit ei risusta.

wax
VVK sõber
Postitusi: 151
Liitunud: 03 Märts E, 2008 00:00
Asukoht: Linnuvabrik
Kontakt:

#17 Postitus Postitas wax »

Olen samuti võrri- ja tsikliteemas täielik võhik, ja kuna Jaan on asjatundja, siis teab mida räägib. Kuid kuna ka asjade müüja pole teadlik mida tegelikult müüb siis... pole nagu põhjust turja karata.
Meil pole ühtset ega konkreetset piiri, mis siia müüki sobib ja mis mitte. Selleks ongi moded ja adminnid kes seda otsustavad ning kustutavad ebsobiva. Muidu ma ei teagi... mida metsast leitud mädanenud puukodaratega autoratastega teha, kas viskan ahju ja saan sooja, või pistan foorumisse kus sellel on kellegi jaoks ehk mingi väärtus.

oldmoped
VVK sõber
Postitusi: 88
Liitunud: 02 Aprill K, 2008 00:00

#18 Postitus Postitas oldmoped »

Eks ma tõenäoliselt reageerisin natukene üle tõesti. Vabandan!

Lihtsalt nähes vanatehnikafoorumis, kus on just olnud aruteluteemaks, et milline on õige vanatehnika ja kas see piir jookseb 25, 30 või 35 aasta pealt ja mis tasemel selle seisukord peab olema, et see vanatehnikanimetust vääriline kandma oleks jne jne jne, müügipiltidel kinniroostetanud saepuruseid 203 laagreid, haamrijälgedega väntvõlle, kraabitud kolbisid ja katkiseid võrrimootorikartereid, tekkis mul lihtsalt kohe tunne, et olen hoopis mõnes neist teada olevatest foorumitest, kus kasutajate keskmine vanus on 14-16 ja kuulutustes soovitakse kasutatud kolvirõngaid osta või müüa.

Selle kohapealt, et tõesti enamus normaalseid inimesi ei ole selliste asjade spetsiifikaga kursis ja ei suuda tuvastada, kas ja mis neist võib olla äkki vähemlevinud ja kellelegi vajalik, ma lihtsalt ei tulnud.

Parem tõesti las olla pakkumises luabtud kõik, mis vähegi tundub temaatikasse sobivat, sest kunagi ei tea, millisest kolahunnikust võib juhuslikult mõni pärl välja tulla.

Vabandan veelkord!

Autorestauraator
VVK liige
Postitusi: 3026
Liitunud: 01 Märts L, 2008 00:00
Asukoht: Tallinn, Merivälja
Kontakt:

#19 Postitus Postitas Autorestauraator »

See, teema algataja poolt tehtud müügipakkumine on nüüd küll hoopis uutele radadele rännanud, aga pole häda, las ta olla siis siin.

Kõigepealt palun, et teema algataja seda liiga isiklikult ei võtaks ja kui mõni väljaütlemine selliselt tundub, vabandust!

Kuna arvamuseavaldajaid on olnud palju, on ilmselt põhjus siiski olemas, aga see on üldisem ja ei puuduta ainult seda teemat. Kirjutasin eile pika emotsionaalse jutu valmis, aga sain siiski enne postitamist "sabast kinni". Mõtlesin asja üle järele ja viskasin üllitise minema.

Mõtlesin, et mis mind selle teema juures häiris? See mis Jaani/oldmopedi häiris, on selge. Tema ju mopeedispets ja tunneb, millest räägib. Mina neid mopeedijuppe üldse sellise pilguga ei vaadanud. Mind häiris juba esimene postitus.... mõtlesin järgi, et miks?
Ilmselt häiris see, et pilt oli tehtud pimedas, küll välguga, aga ega sealt õieti aru ei saanud, millega tegu. Kuna mul endal on nooruses CZ olnud, siis tundsin kohe ära selle raami, lenksu ja tagatule.
Ega pakkuja pidanud seda teadma, aga kui ta oleks teinud pildid valges, tõstnud raami eraldi..... ma ei hakka edasi kirjeldama.
Hilisemaid pilte vaadates, tundub, et esitus oli parem, Jaan leidis isegi saepuru laagrisaalelt.

Kogu jutu mõte selles, et kui asju välja pakkuda, tuleks neid esitada nii, et pildist ikka kasu oleks.
See, et kogu selle kola pakkumine ühes teemas on, on hea. Kakskümmend teemat oleks liig!

Ka minul tekib aeg-ajalt sarnast kola. Ilmselt on minu viga, et pole ärisoont ja sellepärast rändab enamus ülejäävast prahist Kuusakoskisse. Mõned asjad olen ikka suutnud mõnele sõbrae ka kaela määrida. Võibolla peaks siiski pakkuma? Praegugi seisavad nurgas viis ratast rehvidega, ausalt öeldes on nad ees. Minu pärast oleks nad juba Kuusakoskis, aga Valts käis aasta lõpul siin ja vaatas, et näe: kaks ilusat GAZ 69 rehvi! Sai siis talle öeldud, et kui kõik minema viid, anna minna! Muidu viskan minema. Siin nad nüüd seisavad...

Kindlasti läheb kellelgi sellist kola vaja, aga kus on see piir ja kes seda otsustab? Ühes teises teemas oli juttu, et Siim/Zyndapp ja Taavi/Automaaler oleks nõus moderaatori tööd tegelema. Ilmselt on nad selleks tööks päris sobivad, sest mõlemad käivad tihti foorumis ja tunnevad asja ka.
Minu arvates võiks töö korradada nii, et sobimatu postituse ilmnemisel ei hakkaks sellest foorumis kirjutama, vaid kõigepealt võtaks ühendust postitajaga. Võimalik, et jõutakse kokkuleppele ja postitaja ise parandab oma eksimuse. See oleks parim lahendus.

Muidugi tuleks teha mõlemale vastavad juurdepääsud teemade ümbertõstmiseks, kustutamiseks või muutmiseks.
Ja meie "Klubiruumis" võiks nendest asjadest arutelusid ka teha (mis sobib, mis mitte).
Terv. Märt Aarne
autorestauraator@gmail.com
Homepage: Autorestauraator

Autorestauraator
VVK liige
Postitusi: 3026
Liitunud: 01 Märts L, 2008 00:00
Asukoht: Tallinn, Merivälja
Kontakt:

#20 Postitus Postitas Autorestauraator »

Töötoas toimetades tuleb igasuguseid mõtteid pähe...

Millegipärast kujutan ette, et teema algataja, Mamba, mõtles umbes nii, nagu mina vahetevahel:
"Igasugust kola siin garaa¸is (või kuuri all) vedeleb. Suure tõenäosusega minule seda vaja pole. Võibolla keegi otsib midagi niisugust, aga kuidas talle teada anda? Või viiks vanametalli kokkuostu? Selleks on jälle aega vaja ja järelkäru vaja lume alt välja kaevata... paneks müügikuulutuse...?"

Vähemalt mina olen nii mõelnud. Tavaliselt sokutan osa kraami prügikonteinerisse (tean, et nii pole ilus), suuremat sorti kola pakun tuttavatele: sillad, mootorid, käigukastid. Ja kui keegi vedu ei võta, rändavad varem või hiljem Kuusakoski valdustesse.
Kuusakoski hinnad on ka nii viletsad, et kasulikum on töökojas tööd teha, kui vanametalli kokkuostus käia. Kui muidugi mõnda linttraktorit ära ei anna.

Müügikuulutust on tavaliselt piinlik välja panna.:oops: Küsitakse, et kas on korras? No kus ta siis korras on, uusi asju müüvad kauplused! Seepärast pole kuulutusi eriti pannud.

Olen märganud, et tq-hq poistel oli foorumis rubriik: "ÄRA ANDA".
Niisugusse kohta poleks piinlik asju pakkuda. Näiteks hiljuti olid äraviskamisel M 20 mootor, käigukast ja GAZ 21 tagasild. Tagasillale leidsin tahtja, ülejäänud rändasid Kuusakoskisse.

Aga sellesse rubriiki saaks pakkuda ainult vanasõidukitele kuulunud osi, mitte vanarauda ja ehitusprahti.

Mida arvate?
Või "Vaba teema" all: "Ära anda GAZ 21 tagasild". ?? :?:
Terv. Märt Aarne
autorestauraator@gmail.com
Homepage: Autorestauraator

Vasta

Mine “Müügi/Vahetuse foorum”