Vaata vastamata postitusi | Vaata aktiivseid teemasid Tänane kuupäev 08 Aprill Kolmapäev, 2020 07:14Vasta teemale  [ 54 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine
 16.-19.06.2011. Kindral Laidoneri memoriaal 2011, Tall-Turu 
Autor Sõnum
VVK liige

Liitunud: 01 Märts Laupäev, 2008 00:00
Postitusi: 2967
Asukoht: Tallinn, Merivälja
16. kuni 19. juunini toimub Kindral Laidoneri memoriaal 2011.

16. juuni pealelõunal alustame võistlusega LaitseRallyPargis, õhtul siirdume Helsingisse minevale laevale. !7. hommikul jätkame teekonda Turu suunas, kus ühineme vanasõidukite sõiduga "111 Klasis". Tagasi Tallinna jõuame 19. juuni õhtul.

_________________
Terv. Märt Aarne
autorestauraator@gmail.com
Homepage: Autorestauraator


16 Jaanuar Pühapäev, 2011 11:23
Profiil Veebileht
VVK liige

Liitunud: 12 Veebruar Reede, 2010 00:00
Postitusi: 55
Asukoht: Tartu
Postitus 
Mis on osalemise kriteeriumid ja kuidas saaks registreeruda?


21 Veebruar Esmaspäev, 2011 08:43
Profiil
VVK liige

Liitunud: 01 Märts Laupäev, 2008 00:00
Postitusi: 2967
Asukoht: Tallinn, Merivälja
Postitus 
Kindral Laidoneri memoriaal 2011 KAVA

Pilt
Sinine kiri toimib lingina.

Pille Russi pildid:

Kindral Laidoneri memoriaal, Viimsi-Lihula-Pärnu, 26.-27. juuni 2009
Vanasõidukite suursõit - Kindral Laidoneri Memoriaal, 24.-25. juuni 2010
Vanasõidukite suursõit - ühine paraadsõit Pärnus, 26. juuni 2010
Kindral Laidoneri memoriaal, Tallinn - Turu, 16.-19. juuni 2011

Kutsume sind oma vanasõidukiga osalema Kindral Laidoneri memoriaalil!

Seekordne memoriaal on järjekorras kolmas ja plaan on külastada 2011. aasta Euroopa kultuuripealinnasid: Tallinna ja Turut.
Traditsioon on selline, et sõidule palutakse kaasa ka oma pereliikmed, abikaasa ja lapsed.

Neljapäev, 16. juuni 2011
Kogunemine on LaitseRallyPargis kell 15.00.
Registreerimisel saad kätte osavõtja numbrimärgi, kava ja võistlusjuhendi. Samas teeme ka ühispildi.

16.00. algab võistlus.
Kogu võistlus toimub kõvakattega teedel, muule liiklusele suletud territooriumil. Võistluses kasutatakse vigursõidu ja kiirusvõistluse elemente. Ettevõtmine ei tohiks siiski ühelegi vanasõidukile liiga raske olla, soovitame kõigil osaleda!
Võistluse käigus pakume kerget kehakinnitust ja kohvi. Plaanide järgi peaks võistlus kestma paar tundi.

LaitseRallyPargist ärasõit on plaanitud 18.30.-ks. Sõidame Tallinna ja sõltuvalt ajalimiidist, teeme linnas väikese ringi ning jõuame kella 20.00.-ks reisisadamasse, et minna kell 21.00. väljuvale Tallink Star-ile.
Ööbimine on laevas, meie kasutuses on B4 kajutid.
Kolmeosaline õhtusöök on laeva a la Carte restoranis.

Reede, 17. juuni 2011.
Äratus laevas on vara! Laevast sõidame välja 6.30.
Laevas ööbijatele antakse kaasa väike hommikusöögipakk.
Sõidame kolonnis läbi hommikuse Helsingi ja võtame suuna läände, umbes 55 kilomeetri kaugusel olevasse Inkoosse. Inkoo sadamas ootab meid ralli maailmameistri, Marcus Grönholmi restoranis Sågen, korralik hommikusöök.

Peale hommikusööki kohe teele! Meie eesmärk on jõuda õhtuks Turusse, kus laupäeval võtame osa Soome vana-auto klubi, SA-HK, korraldatavast üleriigilisest vanatehnikasõidust „111 Klasis“.
Praegu aga tutvume Helsingist läände jääva rannikualaga, mis väga ammusest ajast on olnud põhiliselt rootsikeelne. Sõit on plaanitud korralikul, kõvakattega, vähese liiklusega teel. Osaliselt langeb see kokku oma-aegse Kuningliku postiteega (Kuninkaantie). Selle teekonna, Helsingist Turusse, on planeerinud ja lubanud tulla ka teejuhtideks, Marja-Liisa ja Markus Järvi ning Matti Herlevi.
On võimalik, et meiega liitub sellel teekonnal veel teisigi Soome vanatehnikainimesi.

Inkoost sõidame mööda looduslikult kaunist Kuninglikku postiteed, läbi Fagerviki (Fagervikin ruukkialuee, seal on ammusest ajast rauamaaki töödeldud) Raseborgi.
Teekond jätkub, sõidame läbi Bilnäsi „rauapiirkonna“ Fiskarsisse. Seal teeme pikema peatuse, et tutvuda kohaliku muuseumi, näituse ja kauplustega.

Edasi sõidame mööda Kuninglikku postiteed Salo ligidale, Muurlasse. Muurla klaasitehase restoranis ootab meid lõunasöök. Kindlasti tasub külastada ka klaasitehase kauplust ja tutvuda tehase toodanguga!

Kuna osa meie matkaseltskonnast soovib osaleda „111 Klasis“ raames korraldataval restaureerimiskonkursil (sõidukite hindamist saab ka jälgida!), mis algab Raisios, Soininkatu 1, kell 16.30., siis peame oma plaanid koostama nii, et õigeks ajaks kohal oleme!
Kui sul on soov oma vanasõiduk restaureerimiskonkursile esitada, siis palun teata sellest eraldi: autorestauraator@gmail.com , Märt Aarnele. Restaureerimiskonkursil osalemine on tasuline, 35¤.

Ilmselt ei huvita autode-mootorrataste tehniliste küsimustega tegelemine kõiki meie rühma liikmeid. Seepärast otsustasime, et Raisiost jaguneb seltskond kaheks: üks osa jääb restaureerimiskonkurssi jälgima (kestab ilmselt hilisõhtuni!), teine osa sõidab edasi Naantalisse.

Meie ööbimiskohaks 17.06. – 19.06. on Naantali SPA. Ööbime kahekohalistes Standard Deluxe tubades. Hinna sisse kuulub hommikusöök, sauna- ja ujulakompleksi ning jõusaali kasutamine.

Peale seda, kui oleme ennast hotellis sisse seadnud, on võimalik sõita edasi, Kuldaranta. Kultarannas on Soome presidendi suveresidents. Reede-õhtuti, kella 18 – 20, on võimalik külastada suveresidentsi aeda.

Kultarannast naastes on õhtusöögi aeg.
Arvame nii, et kuna reisiseltskond on jagunenud kaheks, siis ühist, organiseeritd õhtusööki ei korralda. Küll oleks võimalik, kui ilm seda soosib, minna Kultarannast tulles hotelli, panna autod hotelli parklasse ja minna jalgsi Naantali vanalinnaga tutvuma. Koos võiks leida ka mõne ilusa suvise õhtusöögikoha. Üks võimalus oleks Kaivohuone... aga jätame selle õhtupooliku nö. „vabaks ajaks“ ja igaüks saab kohapeal otsustada, mida teha.

Laupäev, 18. juuni, 2011.
Hommikusöök hotellis.

“111 Klasis”, SA-HK üleriigiline vanatehnikasõit, toimub Turu ümbruses. Sõidu nimi, “111 Klasis”, viitab esimese auto saabumisele Turusse 2.5.1900. Turulane Viktor Forselius hankis Saksamaalt Benz Velo nimelise auto. Sellest, esimese “ilma hobuseta tõlla” saabumisest, möödub tänavu 111 aastat.
Forseliuse Benz ongi tänavuse, “111 Klasis”-sõidu üheks teemaks. Muudeks teemadeks on veel Soome vanimad, keskaegsed teed, Häme härjatee, Kuninglik postitee, mis mõlemad kulgesid läbi Turu. Sõidu kava ja trass on koostatud selliselt, et osalejatel on võimalus tutvuda Soome esimese pealinna ja kultuurikeskuse mitmekihilise ajalooga.

“111 Klasis” algab kell 10.00. Stardipaigaks on Turu tuomiokirkkotori. Sõidul osalejad peavad registreeruma stardipaigas kella 8.00. … 9.00. Samas antakse võistlejatele kätte sõidudokumendid ja teatatakse stardiaeg. Sõiduk peab olema stardivalmis ja pealtvaatajatele uudistamiseks stardipaigal kella 9.00. … 10.00. Konkreetne stardiaeg saadakse stardipaigas.
Autode hooldust ja remonti on võimalik teha Mobiilimäel, Turu Messikeskuse territooriumil.
Trassi pikkus on umbes 70 … 80 km.
Võistluspäeval on korraldatud ka lõunane toitlustamine.
Võistlejate riietuse konkurss toimub Tuomiokirkkotoril enne sõidule minemist. Võistlusel osalejate tarvis on eraldatud oma parkla. Kohtunikud hindavad võislejaid kella 9.00 … 10.00. Võistluses osalejatel palutakse õigeaegselt kohal olla.

Pidulik õhtu toimub Turu Messi ja Kongressikeskuse restoranis, Messukentänkatu 13, Turus. Õhtu algus on kl. 19.00. Kavas on buffeeõhtusöök, auhinnatseremoonia ja tants.

Peoõhtu jaoks korraldatakse tasuta bussireis Kauppatori … Turu Messikeskus … Kauppatori vahel.

Pühapäev, 19. juuni 2011.
Hommikusöök hotellis.

Sõidust osavõtjatele on korraldatud võimalus tutvuda TS Auto & Viestintämuseo, Rautakatu 12, väljapanekuga. Samuti on võimalik tutvuda Triangle Motor Co (sõidukite restaureerimine), Ori-ketonkatu 32, tegevusega.
Ekskursioonil osalemine eeldab eelnevat registreerimist. Kogunemine on Mobiilimäel kl. 11.00.

Kuna peame jõudma kell 18.30. väljuvale Tallinna reisile (sadamas peaks olema tund varem), siis hakkame Turust sõitma kell 13.00.
Turu ligidal on plaanitud tunniajaline lõunasöök, et edasi jätkata teekonda Helsingisse.
Läänesadamast väljub Tallink Baltic Princess kell 18.30. Tallinna jõuame 22.00.
Õhtusöök laevas on Rootsi lauas.

Autasustatakse:
- LaitseRallyPargi võistluse võitjaid kahes vanuseklassis: valmistatud enne 1953. aastat ja “nooremad”.
- “111 Klasis” võistluse võitjad selgitatakse järgmistes võistlusklassides: ABC – enne 1940 valmistatud sõiduautod; DE – 1940- 1959 valmistatud sõiduautod; F, M ja U sõiduautod, mootorrattad, spetsiaalautod valmistatud peale 1960, kuid mitte nooremad, kui 31 aastat, või sõidukid, mis on kantud muuseumiregistrisse;
- restaureerimiskonkursi võitjad, üks võistlusklass;
- riietumiskonkursi võitjad;


Kindral Laidoneri memoriaal 2011 osalemise soovist teata e-kirjaga kas Märt Aarnele: autorestauraator@gmail.com või Raivo Hannusele: raivo@konse.ee
Osavõtjate arv on tänavu piiratud 20 autoga, mootorrattad selle limiidi alla ei käi.
Osavõtumaks on 500¤ iga osaleja eest.


Osavõtumaksust tasutakse:
- ööbimine Naantali SPA-s;
- laevasõidud (va. auto ülevedu, kui auto pikkus registreerimisdokumendi järgi ületab 5,0m). Siis on lisatasu 55¤;
- toitlustamine (va. reedene õhtusöök, kui on „vaba aeg“);
- võistlustasud (va. restaureerimiskonkursil osalemine, mis maksab 35¤);
- pidulik õhtu laupäeval;
- auhinnad, meened.

Sõidust osavõtja loeme registreerunuks, kui osavõtumaks on tasutud hiljemalt 20. aprilliks 2011.

_________________
Terv. Märt Aarne
autorestauraator@gmail.com
Homepage: Autorestauraator


Viimati muutis Autorestauraator, 29 Jaanuar Pühapäev, 2012 18:03, muudetud 4 korda kokku.17 Märts Neljapäev, 2011 08:09
Profiil Veebileht
VVK liige

Liitunud: 01 Märts Laupäev, 2008 00:00
Postitusi: 2967
Asukoht: Tallinn, Merivälja
Postitus 
Osalevad:

Pilt
Pille Russi foto

Tanja ja Andres Valgerist, Cadillac

Pilt
Pille Russi foto

Anne Priks-Toom ja Olev Toom, Cadillac

Pilt
Pille Russi foto

Marge Arro ja Andres Tõniste, Triumph

Pilt
Pille Russi foto

Rita ja Ülo Kirst, Lincoln

Pilt
Pille Russi foto

Jüri Bäärs kaaslasega, Pobeda

Pilt

Arno Anier kaaslasega, Cadillac

_________________
Terv. Märt Aarne
autorestauraator@gmail.com
Homepage: Autorestauraator


Viimati muutis Autorestauraator, 01 Veebruar Kolmapäev, 2012 13:00, muudetud 1 kord kokku.25 Märts Reede, 2011 17:01
Profiil Veebileht
VVK liige

Liitunud: 01 Märts Laupäev, 2008 00:00
Postitusi: 2967
Asukoht: Tallinn, Merivälja
Postitus 
Pilt
Pille Russi foto

Elina Tikerpe ja Üllar Suvemaa, MG

Pilt
Pille Russi foto

Piret ja Raivo Hannus, Ford Edsel

_________________
Terv. Märt Aarne
autorestauraator@gmail.com
Homepage: Autorestauraator


27 Märts Pühapäev, 2011 18:33
Profiil Veebileht
VVK liige

Liitunud: 01 Märts Laupäev, 2008 00:00
Postitusi: 2967
Asukoht: Tallinn, Merivälja
Postitus 
Pilt
Pille Russi foto

Riina ja Rein Randmets, CHRYSLER IMPERIAL

_________________
Terv. Märt Aarne
autorestauraator@gmail.com
Homepage: Autorestauraator


31 Märts Neljapäev, 2011 11:22
Profiil Veebileht
VVK liige

Liitunud: 01 Märts Laupäev, 2008 00:00
Postitusi: 2967
Asukoht: Tallinn, Merivälja
Postitus 
Pilt
Pille Russi foto

Aleksander Muhu, MG

_________________
Terv. Märt Aarne
autorestauraator@gmail.com
Homepage: Autorestauraator


05 Aprill Teisipäev, 2011 11:15
Profiil Veebileht
VVK liige

Liitunud: 01 Märts Laupäev, 2008 00:00
Postitusi: 2967
Asukoht: Tallinn, Merivälja
Postitus 
Pilt
Pille Russi foto

Piret ja Ott Mesikäpp, Ford Junior

Pilt
Pille Russi foto

Anu ja Toomas Kirsipuu koos pojaga, Cadillac

_________________
Terv. Märt Aarne
autorestauraator@gmail.com
Homepage: Autorestauraator


08 Aprill Reede, 2011 11:47
Profiil Veebileht
VVK liige

Liitunud: 01 Märts Laupäev, 2008 00:00
Postitusi: 2967
Asukoht: Tallinn, Merivälja
Postitus 
Pilt

Eike ja Tõnu Mägi, Bentley S2/RR Silver Cloud

_________________
Terv. Märt Aarne
autorestauraator@gmail.com
Homepage: Autorestauraator


Viimati muutis Autorestauraator, 10 Aprill Pühapäev, 2011 15:22, muudetud 1 kord kokku.09 Aprill Laupäev, 2011 07:46
Profiil Veebileht
VVK liige

Liitunud: 01 Märts Laupäev, 2008 00:00
Postitusi: 2967
Asukoht: Tallinn, Merivälja
Postitus 
Pilt

Pille ja Peeter Sarevet, Mercedes Benz

_________________
Terv. Märt Aarne
autorestauraator@gmail.com
Homepage: Autorestauraator


Viimati muutis Autorestauraator, 15 Aprill Reede, 2011 11:42, muudetud 1 kord kokku.09 Aprill Laupäev, 2011 07:53
Profiil Veebileht
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Vasta teemale   [ 54 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software for PTF.
phpbb.ee 3.0.9