Eellugu.

Vasta
Sõnum
Autor
Autorestauraator
VVK liige
Postitusi: 3026
Liitunud: 01 Märts L, 2008 00:00
Asukoht: Tallinn, Merivälja
Kontakt:

Eellugu.

#1 Postitus Postitas Autorestauraator »

Eellugu.

2007. aasta hilissügisel oli juba tunda, et 1938. aasta Wandereriga tuleb asi varsti ära lõpetada. Seetõttu olin hakanud igasugustesse uutesse tööpakkumistesse üsna tõsiselt suhtuma. Üks huvitav pakkumine tuli jälle välismaalt. Nimelt oli juba aastaid seisnud üks Mercedes Benz 290. Tegemist oli Pullmankerega masinaga. Kuna minu huvi Mercedeste vastu oli sellele mehele teada, pandigi see peibutuseks välja. Asi oli juba peaaegu kokkugi lepitud, kui mees tuli jutuga, et Mersuga läheb natuke aega, vaja veel mingeid asju koguda jne.... nagu need jutud ikka käivad! Asemele aga pakkus teha Wanderer W23 kabrioletti. Just samasugust, mida ma parasjagu tegin. Eks see muutus oli ka mingil määral mõistetav, sai ju valmiva töö pealt aimu, kuidas ma seda tööd teen, ilmselt minu töö kvaliteet oli sobilik.
Minule üldiselt ei meeldi mitu korda ühesugust tööd teha, see ei tundu enam huvitav. Aga tellija on selline mees, kellele äraütlemine on peaaegu võimatu, eriti siis, kui tahan samal alal ikka edasi toimetada. Mis seal siis ikka, sai masin sisse võetud. Algmaterjal oli ikka natuke kobedam, kui eelmise töö puhul, masin seisis ikka ühes tükis ja isegi veeres omadel ratastel! Auto on küll eelmisest aastakese vanem, "sünniaastaks" siis 1937. Vanust tänaseks juba 71 aastat! Esimesel vaatlusel tundus peaaegu identne eelmisega, aga täpsemal uurimisel selgus, et erinevusi siiski on. Seda küll mitte väliskujus.

Pilt

Mootorikatted on kõik olemas, need olid ainult pikaks sõiduks maha võetud, et tuul neid minema ei viiks.

Pilt

Lähemal vaatlusel pole vanast hiilgusest küll eriti palju alles jäänud, aga hea kujutlusvõime korral võib "vaimusilmas" midagi ikka näha...

Pilt

No selle esimese parempoolse poritiivaga vist saab ikka vaeva näha...

Pilt
Viimati muutis Autorestauraator, 05 Juuni N, 2008 07:52, muudetud 1 kord kokku.
Terv. Märt Aarne
autorestauraator@gmail.com
Homepage: Autorestauraator

Vasta

Mine “Wanderer W23 Cab, 1937 [Autorestauraator]”